0 تا 100 تولید پروژه موشن گرافیک

(دورهمی مجازی کافه پول)

در این مقاله قرار است صفر تا صد مراحل تولید موشن گرافیک دورهمی مجازی کافه پول را ببینیم.

 

سناریو نویسی

 براساس اطلاعاتی که از کارفرما گرفته می شود ، سناریویی می نویسیم که به بهترین شکل به معرفی کسب و کار یا فعالیت مورد نظر بپردازد.

تولید پروژه موشن گرافیک

 

دکوپاژ

کارگردان در مرحله دکوپاژ ، سناریو را به صورت پلان به پلان با جزئیات و المان هایی که قرار است به صورت تصویری به مخاطب نمایش دهیم  یادداشت می کند.در مرحله ایده پردازی سعی بر این بوده است که سبک موشن مینیمال و در عین سادگی جذابیت لازم را دارا باشد.

deco plan 4

 

استوری برد

پلان هایی که توسط کارگردان نوشته شد ، در این مرحله به پانل های تک فریم تصویری تبدیل می شود.پس از ارسال استوری برد برای کارفرما ، اصلاحیه هایی روی کار زده شد که تمامی آن ها در مرحله پیاده سازی اعمال شد.

storyboard08 1
storyboard02 1
storyboard03 1
storyboard05 1
storyboard06 1
storyboard07 1

 

استوری ریل

پانل های تصویری طراحی شده ، پشت سر هم چیده می شود و صدای گوینده نیز روی آن قرار می گیرد. دلیل انجام این کار به دست آوردن کانسپت کلی از خروجی موشن گرافیک و بررسی ریتم و زمان بندی آن می باشد.

صحنه ها

پلان های دکوپاژ شده توسط کارگردان ، به تصویر ساز سپرده می شود و وی آن ها را بر اساس دکوپاژ طراحی می کند.ما در این پروژه ، به دلیل اینکه استوری برد ها را در خود نرم افزار و بر اساس طراحی مد نظر پیاده سازی کردیم ، در این مرحله طبق پالت رنگ به استوری برد ها رنگ دادیم.

1
2
3
4
5

طراحی کاراکتر آقای حکیم بائی

از آن جایی که دورهمی مجازی کافه پول توسط حکیم بائی مدیریت می شود ، عکسشان به وکتور تبدیل شد و در موشن گرافیک استفاده شد.

hakim baei 1

پالت رنگ

با توجه به رنگ سازمانی کافه پول که رنگ زرد است ، از این رنگ به همراه رنگ مکمل آن یعنی آبی استفاده کردیم که نتیجه آن پالت رنگ زیر می باشد.

color palette 1

پشت صحنه انیمیت

پس از گذراندن تمامی مراحل قبل به مرحله متحرک سازی یا انیمیت می رسیم که ما در نرم افزار افترافکت انجام دادیم و در ویدئو زیر می توانید فرآیند کامل انیمیت این موشن گرافیک را خیلی سریع مشاهده کنید.

پشت صحنه تدوین و صداگذاری

و در نهایت به آخرین مرحله تولید موشن گرافیک یعنی تدوین و صداگذاری می رسیم.این فرآیند را در نرم افزار پریمیر انجام دادیم و در آخر به خروجی نهایی که در ابتدای همین مقاله مشاهده کردید ، رسیدیم.

همین الان پروژه خاص خودت رو با ویرا استودیو شروع کن 🙂

ویرا استودیو هم اکنون با انعطاف پذیری بالایش و تعهد کامل به خواسته های شما در تمامی خدمات آماده همکاری با شماست.

2 دیدگاه ها

    • viraasite

      سپاس از نظرتون

      پاسخ

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 13 =