با چه نرم افزار هایی موشن گرافیک بسازیم؟

امروزه دنیای موشن گرافیک بسیار گسترده شده و روزبه‌روز با خروجی‌های متنوع‌تری روبرو هستیم. برای کسانی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، دیدن موشن گرافیک و سبک‌های جدید امری ضروری است. در این مطلب می‌خواهیم به معرفی 5 منبع موشن گرافیک پردازیم.

لازم به ذکر است برای ورود به بعضی از این منابع با مشکل روبرو خواهید شد و باید از نرم‌افزارهای واسطه استفاده کنید. همچنین می‌توانید در ابتدا به بخش نمونه کار های ویرا استودیو نیز مراجعه کنید.

بدون شک یوتیوب یکی از بزرگ‌ترین منبع‌های موشن گرافیک در دنیا به‌حساب می‌آید. با کوچک‌ترین سرچ به انبوهی از موشن گرافیک‌ها دسترسی خواهید داشت که هرکدام از ویژگی خاصی برخوردار است و تنوع  بسیاری دارد. در یوتیوب علاوه بر اینکه می‌توانید سبک‌های مختلف موشن گرافیک را ببینید، به تعداد زیادی آموزش رایگان نیز دسترسی خواهید داشت. یوتیوب یکی از بزرگ‌ترین منابع در این حوزه به‌حساب می‌آید.

دریبل در حال حاضر بزرگ‌ترین و معروف‌ترین پلتفرم طراحان است. از طراحان گرافیک و رابط کاربری گرفته تا طراحان موشن همگی در این پلتفرم فعالیت گسترده‌ای دارند. دریبل نوپاست و زمان زیادی از تولدش نمی‌گذرد و بارگذاری پست در آن با دعوت‌نامه امکان‌پذیر است. به هر شخص به‌صورت تصادفی دعوت‌نامه‌هایی داده می‌شود تا بتوانند شخص دیگری را به دریبل اضافه کند. روزانه تعداد بسیار زیاد و متنوعی از موشن گرافیک‌ها در این پلتفرم بارگذاری می‌شود و می‌تواند منبع بزرگی برای ایده یابی و الهام گرفتن باشد.

بیهنس معتبرترین وب‌سایت‌ برای به اشتراک‌گذاری و نمایش پروژه‌های طراحان و استودیوها، در شاخه‌های مختلف هنر به‌حساب می‌آید. تمام کسانی که با نرم‌افزارهای شرکت ادوبی مانند افترافکت، پریمیر و … کار می‌کنند، با این سایت آشنایی دارند زیرا بیهنس نیز زیرشاخه‌ای از شرکت نرم‌افزاری ادوبی می‌باشد. در بیهنس می‌توانید پروژه‌ها را با جزییات بسیار زیاد مشاهده کنید و در جریان روند کار نیز قرار بگیرید. بیهنس در پایان هرسال میلادی برترین پروژه‌ها را به همگان معرفی می‌کند و در همین راستا می‌تواند منبع بسیار مناسبی برای موشن گرافیک باشد.

پینترست یکی از بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی تصویری است که با 200 میلیون کاربر، منبع مهمی برای مشاهده به‌روزترین موشن گرافیک‌ها می‌باشد. دلیل اصلی نام‌گذاری پینترست این است که فرم کلی آن شبیه به مجموعه‌ای از تخته‌ها (Board) با موضوعات گوناگون است که تصاویر، مطالب و لینک‌های فراوانی روی این بوردها چسبانده (Pin) شده‌اند. در پینترست به دنبال هر موضوعی مانند موشن گرافیک بگردید، دست‌خالی نخواهید ماند. پینترست پر است از ایده‌های ناب و خلاقانه که هر شخصی می‌تواند استفاده‌های لازم را از آن‌ها ببرد و همچنین می‌توانید باعث دیده شدن ایده‌های خودتان در این بستر پربیننده بشوید.

ویمیو نیز مانند یوتیوب، پلتفرم اشتراک‌گذاری ویدئو است که در سال ۲۰۰۴ توسط تعدادی از فیلم‌سازان راه‌اندازی شد. ویمیو هم منبع بزرگی از موشن گرافیک‌ها هست که با سرچ در موتور جست‌وجوی قدرتمندش می‌توانید به‌راحتی به آن‌ها دسترسی داشته باشید.